SAFİR FUE TEKNİĞİ SAÇ EKİMİ

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir FUE saç ekimi (foliküler ünite ekstraksiyonu) saç ekiminde en sık tercih edilen FUE saç ekimi tekniğinin kanal açma aşamasının, sentetik safirden üretilmiş uçlarla gerçekleştirilmesi işlemidir.

Sentetik safirden üretilen bu uçlar çelik uçlara oranla yüzlerce kat daha sert olması nedeniyle uzun süre keskinliklerini muhafaza eder. Safir FUE saç ekiminde kullanılan safir uçlar, diğer tekniklerde kullanılan uçlara oranla daha estetik ve sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir uçlu kalemle açılan kanallar çok daha küçük ve pürüzsüz olduğu için bu yöntemde diğer saç ekimi tekniklerine kıyasla daha az doku tahribatı yaşanıyor. Bu yöntem, hem işlem sırasında hem de iyileşme sürecinde ciddi avantaj sağlar. Ayrıca işlem sonrasında yara ve kesi izinin minimal olarak kalması hastalar açısından en önemli tercih sebebinin başında gelmektedir.Safir saç ekiminde transfer edilecek saçlar öncelikle mikro fue yöntemi ile kişinin donör bölgesinden mikromotor yardımı ile toplanır. Mikromotorların kullanımı diğer yöntemlere kıyasla donör alandan daha fazla sayıda greftin, daha kısa sürede alınmasını sağlayarak sonuçlarının daha sık ve doğal olmasını sağlar.

Alım işlemi bittikten sonra safir bıçaklar kullanılarak istenilen açı, yön ve sıklıkta kanallar açılır. Safir bıçaklarla açılan kanallar çok daha küçük ve pürüzsüz olduğu için, diğer saç ekimi tekniklerine kıyasla daha az doku tahribatı yaşanmakta ve uygulama sonrasında dokular gözle görülür şekilde iz kalmadan iyileşmektedir.